Felhívás

1873. augusztus 10-én alakult meg Ótátrafüreden a Magyarországi Kárpát Egyesület. 2023-ban augusztus 12-én emléktúrával ünnepli az egyesület alapításának 150. évfordulóját. A magas-tátrai átkelés végcélja az alapítás helye: Ótátrafüred.

A túra hagyományos teljesítménytúra, Zakopanéból a Tengerszem-csúcson kel át a Magas-Tátrán. Rövidebb távján Tengerszem-csúcs néven 25 km-en a Poprádi-tóig, klasszikus távján Magas-Tátrai Átkelés néven 40 km-en innen még Ótátrafüredig. Lehetőség van csak a Tengerszem-átkelésen részt venni a Halas-tótól a Poprádi-tóig, illetve Ótátrafüredig. Aki a Tengerszem-átkelést nem vállalja, a lengyel és a felvidéki oldalon is választhat résztávot. A túrákra előre kell jelentkezni, a díjbekérő alapján kell fizetni.